Nehubněte, kvůli pocitu méněcennosti. Jezte zdravě, protože se máte ráda

Častým okamžikem, který odstartuje naše hubnutí, je naštvání na sebe samotnou. Špatná fyzická kondice, oblečení je náhle příliš těsné, partner se zadíval trochu déle na jinou ženu a ve finále naše štíhlá kamarádka o sobě pronese, že je tlustá. Naše sebevědomí hluboce klesne a řekneme si „a od zítra začnu“. Jde o tzv. negativní motivaci, tedy založenou na tom, že se nám něco nelíbí a bohužel, jak tento stimul náhle vzplane, tak velmi často po několika měsících zase zhasne a život se vrátí do původních kolejí. „Než se tedy vrhnete do jakékoliv diety a sportování, zkuste najít pozitivní důvod pro změnu. Nehubněte, abyste se necítila tlustá, jezte zdravě, protože se máte ráda a chcete být spokojená sama se sebou. Kila už dolů půjdou samy,“ říká Martina Dvořáková, dietní koučka KetoDiet. 

Jídlo není nepřítel

Snažíte se jíst zdravě, abyste nepřibrala, nebo proto, že vám to zkrátka chutná? Na talíři budete mít ve výsledku totéž, rozdíl je ale v přístupu. Ten můžeme vidět u některých žen ve svém okolí, od nichž často slýcháváme, že diety nedrží a jedí, co chtějí. V tu chvíli jim patrně moc nevěříme nebo si pomyslíme něco o raketovém metabolismu od přírody. Takové ženy nemají vyváženou stravu a pohyb jako nutné zlo, ale poslouchají svoje tělo a ví, že lehčí jídelníček s nižším množstvím sacharidů jim zkrátka dělá dobře na těle i na duši. „Pro sebe byste měli chtít to nejlepší. Jezte vyváženě, hýbejte se pro radost, spěte a vyhýbejte se negativním lidem a zbytečnému napětí a stresu, co to jde,“ doporučuje Martina Dvořáková. Shozená kila jsou důsledek pozitivního přístupu k sobě samotné. Naopak ani desítky tvrdě zhubnutých kilogramů nezaručí spokojenost a sebevědomí, pokud do toho jdete z nesprávných důvodů.

Chvalte se za úspěchy

Rozhodla jste se vystoupit z komfortní zóny a udělat něco pro to, abyste se cítila šťastná? Pochvalte se. Ochota a vůle něco změnit vyžaduje velkou dávku odvahy, trpělivosti i síly odrážet někdy rozpačité reakce okolí. Nevíte, jak začít? Od toho jsou specialisté. Vyvážená strava je pro někoho zcela přirozená záležitost, ostatní ale potřebují podat pomocnou ruku a poradit. Ať si vyberete účinnou ketodietu nebo jinou cestu, vždy se svěřte do rukou odborníků. Je zbytečné se doma stresovat tím, co vlastně jíst.

Udělala jste chybu? Netrestejte se

Můžete se držet svého dietního plánu, ale přesto nastanou situace, kdy neodoláte voňavé domácí bábovce nebo sklence vína s přáteli. „To se prostě stane. Důležité je hodit přešlap za hlavu a cítit se v pohodě, než být v hloubi duše vynervovaná a snít o návštěvě cukrárny,“ připomíná Martina Dvořáková z KetoDiet a doplňuje, že v nejhorším případě půjdou kila dolů pomaleji. „Za občasný prohřešek vám nebude nikdo strhávat body. Na změnu přístupu k sobě samé a její realizaci potřebujete sílu, energii a sebevědomí. Nesrážejte se zbytečně a mějte se skutečně ráda,“ říká Martina Dvořáková.

 Pravidelná péče udělá radost
KetoDiet: Při chutích na sladké zvolte zdravější verzi dezertu. Proteinový pudink, palačinku nebo panna cottu koupíte na www.ketodiet.cz vždy v balení po 7 porcích za 385 Kč.

Nic nedokáže tak zlepšit den jako příjemná masáž, sauna nebo návštěva kosmetického salónu, odkud odcházíte svěží a odpočatá. Zkrášlovacími procedurami však péče o sebe nekončí. Neméně důležitá je i jakákoliv pohybová aktivita, které se budete věnovat. „Fyzická zátěž je totiž odměnou pro mozek. Cvičení vyplavuje do krve antistresové hormony a navozuje pocit blaženosti a dobré nálady, i když vám to možná na první pohled nepřijde,“ uzavírá Martina Dvořáková. Najděte si to svoje a věnujte se tanci, běhu, józe, čemukoliv, co vám udělá radost a nabije vás to energií a sebevědomím.

O značce KetoDiet

Ryze česká značka KetoDiet, která vznikla v roce 2011 z náhlého popudu a velké osobní touhy zhubnout, se za několik let své existence stala oblíbeným a vyhledávaným pomocníkem na cestě ke zdravějšímu a štíhlejšímu tělu. Svým klientům nabízí nejen prvotřídní proteinové nápoje a jídla vyráběná přímo v České republice z vysoce kvalitních surovin, ale poskytuje také maximální podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím. www.ketodiet.cz

Foto: archiv společnosti

Separator image