Autosalon 50: Enduro pro ženy, konvenční technika s důrazem na detail, jak se měří emise a mnohem víc…

Sledujte Autosalon již tento čtvrtek 13. prosince ve 20:15 na Prima COOL a v repríze 15. prosince v 8:00 na TV Prima.

Totálně zablácený obličej, omlácené ruce od větví, broky v zadku od mstivého myslivce, bolavá záda, revma, občas zlomená klíční kost a naražená kostrč, a to ještě v případě, když máte kvalitní motocyklovou výbavu. Na druhou stranu enduro je levné, maximálně zábavné a lze jej provozovat celoročně. A protože krosky typu BETA 390 váží pouze kolem metráku, hodí se i pro něžné pohlaví.

Dvoulitrový turbodiesel, samočinná převodovka s hydrodynamickým měničem, zavěšení MacPherson vpředu, víceprvková náprava vzadu – konvenční technika, jakou najdete v každém v dvanácti z tuctu nových SUV. Přesto se v DS7 CROSSBACK cítíme možná líp než v šestkrát dražším Bentley. Důvodem je neuvěřitelný důraz na detail, nápaditost či schopnost nočního vidění.

Procedura WLTP je ve srovnání s cyklem NEDC mnohem blíž reálné spotřebě, emisím CO2, NOxů. Testovací trasa je delší, vyžaduje vyšší rychlost, důraznější akceleraci a důslednost co do výbavy. A protože každá specifikace má jiné jízdní odpory, musí být změřena zvlášť. Odvrácenou stránkou je, že hodně modelů zmizelo. To však není případ MERCEDESU C 220 D COUPÉ 4MAT.

Další díl pořadu Autosalon je opět plný novinek a zajímavostí, které zkrátka musíte vidět. Zažít a zkusit.

Příjemnou zábavu.

Foto: archiv společnosti

Separator image