Dokonalá pleť

Chcete mít dokonalou a hladkou pleť bez vrásek a nedokonalostí? Potom vašemu tělu nesmí chybět kolagen. Existuje 5 způsobů, jak jeho tvorbu zvýšit. Tím se můžete vyhnout i přibývajícím vráskám, tvorbě strií nebo celulitidě. Tyto příznaky se mohou objevit, i když se snažíme starat o pleť vhodnou kosmetikou. Přitom pleť je zrcadlem našeho životního stylu a může vypadat mladistvě i s přibývajícím věkem. Klíčovou roli v tom hraje právě kolagen.

Jak si tedy zajistit, aby nám v těle nechyběla tato nejdůležitější stavební bílkovina? Zvyšte příjem vitaminu C. Právě ten je klíčový pro tvorbu kolagenu v těle. Pomeranče, citrony, brokolice, kapusta, šípky nebo mandarinky, jsou jeho velkým zdrojem. Kromě Céčka jsou dalšími důležitými vitamíny pro tvorbu kolagenu také vitamíny skupiny B a E.

Pro tvorbu kolagenu je také velmi účinná syrovátka, ideálně její organická podoba, která neobsahuje chemikálie jako některé syrovátkové produkty. Jako zdroj kolagenu nesmíme opomenout ani želatinu, kterou zná asi každý z nás. Často ji využíváme v kuchyni jako součást želé při přípravě různých jídel. Najdeme ji také například v huspenině. Ta obsahuje velké množství kolagenu, proto je dobré připravit si ji častěji než jednou za rok.

Omega-3 mastné kyseliny jsou známé hlavně tím, že dokáží udržet naši pokožku pružnou a pevnou. Najdeme je především v rybách nebo v oleji z lněných semínek. Doplnit je lze i kvalitním výživovým doplňkem. Vyzkoušejte například Omega-3 rybí olej FORTE, obohacený o přírodní vitamín E ve formě d-alfa tokoferolu pro zabránění oxidace a zachování čerstvosti oleje.

Retinol, tedy vlastně vitamín A, je ideální na aplikaci z vnějšku. Poté, co se retinol dostane do styku s pokožkou, enzymy v těle ho přemění na kyselinu retinovou. Tato kyselina je známá především tím, že urychluje regeneraci buněk, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu nebo dokonce léčí akné a odstraňuje pigmentové skvrny.

Foto: archiv společnosti

Separator image