Láska přes internet

Nejen internetové seznamky, ale celkově seznamování přes jakékoliv sociální sítě nabírají v poslední době velké oblíbenosti. Přinášejí nám nespočet možností, jak poznat někoho nového. Nepřicházíme kvůli nim ale o něco? Neupírají nám opravdové seznámení s dotyčnou osobou?

Být přihlášený na seznamce a obecně mít pod kontrolou několik sociálních sítí je v dnešní době rozsáhle řešené téma. Kolik je moc, je to vůbec k něčemu dobré nebo proč už nejsme schopni komunikace face to face?

Komunikace jen přes telefony, pomocí zpráv a emotikonů, které mají vyjádřit naše emoce, ale opravdu je vyjádří? Myslíte si, že červené srdíčko poslané ráno po probuzení nehradí opravdovou pusu? Nikdy nám internetová komunikace nenahradí tzv. real feel z toho, co s partnerem zažijete, pokud spolu opravdu budete.

Je ovšem na vás, jak tuto komunikaci berete. Pokud zvládáte vidět rozdíl mezi internetovou komunikací a tou z očí do očí a ta online vám nenahradí zážitky s partnerem, je to v normě. Je samozřejmé, že pro páry, které kvůli práci nebo studiu prožívají vztah na dálku, je právě internetová komunikace jedním z pomocníku, jak s daným člověkem zůstat ve styku.

Jenže díky tomu, že jsme dennodenně připojeni online se zcela vytratilo psaní dopisů, a to očekávání, než se vám další dopis vrátí. Doba jde ale dál a internet nám dává stále nové možnosti a sám sobě posouvá hranice. Zkuste se ale občas zamyslet a s partnerem opět prožívat klasickou, stálou ale nenahraditelnou romantiku a ne, jen textovat na dálku přes mobil, tablet nebo notebook.

Zkuste si najít zlatou střední cestu mezi tím vším. Aplikace na seznámení nejsou špatný nápad, pokud si hledáte partnera, ale všeho moc škodí. Co třeba zařízení občasně odložit, vyrazit mezi lidi a seznamovat se s trochou nesmělosti a dát na první dojem, protože ten je nejsilnější a vždy na něm záleží.

 

Foto zdroj: pinterest.com

Separator image